TurboSprężarki

Garaż

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Odsłon : 625664
Reklama

Designed by:
Szyper Szyper.Com
Motohałda Tauron PDF Drukuj Email
Wtorek, 01 Październik 2013 09:37

 05-06.10.2013 TAURON Mistrzostwa i Puchar Polski +

Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej - WIELKI FINAŁ !

 

TAURON MOTOHAŁDA – Mistrzostwa i Puchar Polski oraz Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Cross Country.

Po raz kolejny zapraszamy Wszystkich sympatyków sportów motorowych na organizowaną imprezę z cyklu Cross Country Motohałda w Wałbrzychu. Tym razem będzie to wielki finał trzech największych serii Motocrossowego Cross Country jakie się odbywają w naszym kraju !!!

W zawodach będą mogli wziąć udział amatorzy bez licencji i zawodnicy z licencją C, B lub A na motocyklach enduro, cross i quadach. Będzie też oddzielna motocyklowa klasa MŁODZIK dla zawodników w wieku 10-14 lat  - wg. harmonogramu.

UWAGA !!! Zawodnicy nie posiadający badań będą je mogli zrobić na miejscu !!!

Przygotowaliśmy wyjątkową trasę jakiej w Wałbrzychu jeszcze nie było. Ci co startowali w poprzednich edycjach Motohałdy doskonale wiedzą jak atrakcyjny jest teren, który mamy do dyspozycji i jakie wrażenie robiła na każdym zawodniku przygotowana przez nas trasa. Tym razem poszliśmy na całość i na 16 hektarach górzystego terenu ułożyliśmy trasę prawdziwego Cross Country, która na trwale utkwi w pamięci każdego uczestnika.

Gwarantujemy jak zawsze nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników, ufundowane przez firmy: INTER - CARS, YATO, ENI, RED BULL oraz park wodny AQUA ZDRÓJ. Ponadto dla najlepszych 5 zawodników w każdej klasie przewidujemy puchary i medale za każdy dzień rywalizacji – osobno za sobotę i osobno za niedzielę !!!

 

Dla zawodników wraz z rodzinami i ekip technicznych, którzy przyjadą na więcej niż jeden dzień czekają wygodne pokoje w hotelu przy Centrum rekreacyjno - wypoczynkowym AQUA - ZDRÓJ. Ten nowy obiekt, z dużymi możliwościami aktywnego spędzania czasu wolnego, dysponujący basenem sportowym, basenem rekreacyjnym, kompletem saun oraz pomieszczeniami fitness, w których skład wchodzą profesjonalne korty do squash-a, nowoczesna siłownia, zlokalizowany jest ok. 1km od bazy zawodów.

Na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród z dnia pierwszego wraz z imprezą na zakończenie sezonu przy oryginalnej muzyce country w wykonaniu zespołu HONKY TONK BROTHERS, zapraszamy o godzinie 19:00 w sobotę 05.10.2013 w głównym holu restauracji przy centrum sportowym AQUA - ZDRÓJ.

Natomiast w niedzielę 06.10.2013 po zawodach o godz. 17:30, odbędzie się w tym samym hotelu dekoracja zawodników za drugi dzień rywalizacji oraz oficjalna uroczystość podczas której udekorowani zostaną Mistrzostwie i V-ce Mistrzowie Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej oraz kluby w klasyfikacji drużynowej za wyniki w całym sezonie 2013.

Zawody:

W sobotę i niedzielę o godz. 9:00 amatorzy będą mogli przystąpić do egzamiu na licencję C, więc przyjazd do Wałbrzycha będzie doskonałą okazją do otrzymania certyfikatu i licencji sportów motocyklowych. Egzamin jest obowiązkowy dla wszystkich zawodników, którzy nie posiadają jeszcze licencji. Każdy zawodnik musi mieć aktualne badania lub zaświadczenie lekarskie dopuszczające do uprawiania sportów motocyklowych, wystawione przez lekarza medycyny sportowej. Badanie będzie można zrobić róniweż na miejscu w dniu zawodów. Wzór zaświadczenia można porbać [ TUTAJ ]

Do egzaminu należy przygotować się ze znajomości Zasad Rozgrywek Cross Country 2013, które można pobrać [ TUTAJ ]

Inicjatorami oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest GMINA WAŁBRZYCH, centrum sportowe AQUA – ZDRÓJ oraz WAŁBRZYSKIE STOWARZYSZENIE MOTOCYKLOWE "CHEŁMIEC".

Park maszyn i biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie obiektu sportowego Victoria przy ulicy Sportowej.

Wszystkim zawodnikom zapewniamy profesjonalną obsługę, specjalnie przygotowany park maszyn z toaletami i umywalniami, bezpłatny posiłek w każdym dniu zawodów, miejsce do mycia motocykli oraz bardzo atrakcyjne i liczne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

Dbamy również o bezpieczeństwo zawodników: na trasie w miejscach trudnych i niebezpiecznych ulokowanych jest dwudziestu sędziów z flagami sygnalizacyjnymi, ponadto trasę zabezpieczają dwa patrole Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i trzy karetki.

Przygotowani jesteśmy na każdą możliwość, a ewentualna pomoc jest udzielana szybko i profesjonalnie.

Zawody relacjonowane są przez liczne media: portale internetowe, czasopisma, gazety, radio i lokalne telewizje, co na pewno jest znaczące dla zawodników posiadających sponsorów.

Serdecznie zapraszamy do Wałbrzycha !!!

Trasa:

Zawodnicy będą mieć do pokonania pętlę o długości 8 km, po bardzo urozmaiconym i różnym terenie: trawa, kamienie, szuter, błoto, piasek. Trasa przebiega po terenach pokopalnianych, masyw zbocza górskiego, las, gdzie jej większa część ulokowana jest na wyjątkowej i gwarantującej sporą dawkę adrenaliny hałdzie. Wrażenie robi przede wszystkim duża różnica wzniesień. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

Zasady rozegrania zawodów i wpisowe:

Zawody rozegrane zostaną wg. regulaminu uzupełniającego Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej , Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country,

Wpisowe razem z kosztem wynajmu kostki (transpondera) ustala się na :

Puchar i Mistrzostwa Polski:

Wpisowe razem z kosztem wynajmu kostki (transpondera) ustala sie na:

- 220 zł za zgłoszenie w dwóch rundach zawodów, dla klas Senior 1+2, Weteran, Quad 2K, Quad OPEN;

- 120 zł za udział w jednej rundzie

- 150 zł za zgłoszenie w dwóch rundach zawodów, dla klas Junior, Junior 85, QuadJunior 2K;

- 100 zł za udział w jednej rundzie

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej:

Wpisowe razem z kosztem wynajmu kostki (transpondera) ustala się na :

- 170 zł za zgłoszenie w dwóch rundach zawodów dla kals Senior , Weteran , Licencja Quad 2K , Quad 4K , Quad Open

- 100,00 zł za zgłoszenie w jednej rundzie zawodów.

- 150 zł za zgłoszenie w dwóch rundach dla klas: Quad 2K Młodzik , Quad 2K Junior , Junior

- 80,00 zł za zgłoszenie w jednej   rundzie zawodów.

Zawodnicy bez licencji wnoszą dodatkową opłatę 25 zł za egzamin oraz dodatkowo opłatę za ubezpieczenie za każdy dzień w wysokości 25 zł ( zgodnie z BS/M/Ż/S/K z dnia 22.12.2011 punkt 2.2) W przypadku wycofania się z zawodów, nie przysługuje zwrot wpisowego.

UWAGA: ZAWODNICY POSIADAJĄCY PRZYDZIELONE I ZAREZERWOWANE NUMERY STARTOWE PRZEZ MOTORESULTS.PL ZOBOWIĄZANI SĄ DO WYKLEJENIA SWOICH NUMERÓW STARTOWYCH I WYMAGANEGO TŁA WE WŁASNYM ZAKRESIE.
Pozostali zawodnicy będą mogli nabyć komplet numerów startowych wraz z tłem w cenie 25 zł w biurze zawodów.

Biuro zawodów:

W piątek w godzinach od 17:00 do 19:00 w hotelu Aqua Zdrój,

w sobotę i niedzielę 05-06.10.2013 biuro czynne będzie na terenie zawodów przy ul. Sportowej od godz. 7:00 do końca zawodów.

Zapisywać można się wcześniej, przesyłając wypełnioną kartę zgłoszeń na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć lub w dniu zawodów na miejscu.

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 25 Listopad 2013 10:12 )