TurboSprężarki

Garaż

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Odsłon : 539878
Reklama

Designed by:
Szyper Szyper.Com
Mistrzostwa i Puchar Enduro Sprint PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Maj 2013 08:35

  Witamy serdecznie,W dniach 25 - 26.05.2013 w Wałbrzychu odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Pucharu Kobiet w Enduro, w formule ENDURO SPRINT,
w której mogą również startować motocykle bez homologacji typu cross.

Po raz pierwszy w Wałbrzychu, po raz pierwszy w Polsce … Mistrzostwa Polski Enduro, rozegrane będą na wzór brytyjskiego endurosprintu, na wyjątkowo urozmaiconym terenie poprzemysłowej hałdy kopalnianej "Wiesław" u podnóża góry Chełmiec. Nowością będzie również osobna klasa kobiet – WOMEN.

Udział w tej prestiżowej imprezie zapowiedzieli zawodnicy Kadry Polski oraz zawodnicy zagraniczni. Hałda „Wiesław”, zapewnia niesamowite wrażenia, adrenalinę
i przede wszystkim niespotykaną nigdzie indziej zróżnicowaną i atrakcyjna trasę wraz z wymagającymi wjazdami i stromymi zjazdami.

Zróżnicowane konfiguracje odcinków specjalnych cross- enduro- i extreme- testów, zostały uznane za jedne z najciekawszych w Polsce.


 

Enduro Sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżnia ją krótsza pętla, o długości około 10-12 km. Zawodnicy pokonują taką pętlę około 8-10 razy, mając w sumie do przejechania 100-120 km - w 100 % po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe. Odcinki specjalne do Cross Test i Enduro Test wraz z ustawionymi sztucznymi przeszkodami, typu opony, belki.

Uroczyste zakończenie imprezy odbędą się na terenie największej w mieście galerii handlowej VICTORIA.

Zawodnikom zapewniamy atrakcyjne nagrody i puchary za pierwsze 3 miejsca w każdej klasie, natomiast dla zawodników, którzy zajmą miejsca IV lub V przewidziane są medale.

W 2011 roku na nasze zaproszenie do Wałbrzycha przyjechał oficjalnie V-ce Mistrz Świata w rajdach motocyklowych będący najlepszym polskim motocyklistą w rajdzie Paryż Dakar – Jakub Przygoński z ORLEN Team-u. Kuba jeździł po trasach Motohałdy i był pod ich wielkim wrażeniem, stwierdzając, że takich tras nie ma nigdzie więcej w Polsce i porównał je do niektórych odcinków specjalnych w Argentynie.


W zawodach udział mogą wziąć zawodnicy z licencją B i A oraz zawodnicy bez licencji po zaliczeniu egzaminu teoretycznego na licencję B - przed zawodami.

Dla zawodników którzy przyjadą na więcej niż 1 dzień czekają luksusowe pokoje w hotelu ibis Styles.

Hotel zlokalizowany jest 800 m od toru przy Galerii handlowej Victoria.

Start:

25.05.2013 - godz. 9:00

26.05.2013 - godz. 8:00

więcej informacji na www.motohalda.pl

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 03 Czerwiec 2013 19:04 )