W dniach 24-25.09.2011 - odbędzie się już czwarta edycja zawodów cyklu MOTOHAŁDA, organizowanych w okolicy największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław”. Dodatkowo w niedzielę tj. 25.09 zostanie rozegrany Puchar Dolnego Śląska. Do rywalizacji stanie ponad 150 zawodników z kraju i z za granicy.

Jak już pokazaliśmy w poprzednich edycjach, zapewniamy wszystkim, zawodnikom i kibicom mocną dawkę adrenaliny oraz organizację zawodów na najwyższym poziomie. O atrakcyjności MOTOHAŁDY świadczy fakt, że została ona wybrana najlepszą imprezą sportową w naszym powiecie w sezonie 2010.

Inicjatorami oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Gmina Wałbrzych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec”.

Nowością tej edycji będzie zakończenie imprezy w głównym holu centrum handlowego Galeria Victoria. Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy do obecności podczas koronacji zakończenia zawodów, zarówno w sobotę jak i niedzielę o godzinie 16:00. Wśród wszystkich zawodników, bez wyjątku, będą losowane atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla najlepszych zawodników w swoich klasach uroczyste rozdanie pucharów i nagród ufundowanych przez Naszych sponsorów m.in. CH Galeria Victoria w Wałbrzychu.

Park maszyn i biuro zawodów zlokalizowane będą jak dotychczas na terenie obiektu sportowego Victoria przy ulicy Sportowej.

Wszystkim uczestnikom zawodów zapewniamy profesjonalny park maszyn z całodobową ochroną, pełne zaplecze sanitarne, opiekę medyczną, 1 posiłek, tanie noclegi w hotelu oraz możliwość noclegu dla przyjezdnych autami typu kamper.

Co istotne przewidzieliśmy również atrakcyjne nagrody dla zawodników :)

W trakcie zawodów zapewniamy ochronę obiektu, pełną opiekę medyczną wraz z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Uwaga zawodnicy bez książeczki zdrowia: na miejscu będzie lekarz, u którego będzie można zrobić badania

Trasa:

Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę o długości 6 km, po bardzo urozmaiconym i różnym terenie: trawa, kamienie, piach i trochę błota. Trasa przebiega przez tor motocrossowy, masyw zbocza górskiego, las i kamienisty nasyp kolejowy, a większość ulokowana jest na wyjątkowej i gwarantującej sporą dawkę adrenaliny hałdzie. Wrażenie robi przede wszystkim duża różnica wzniesień.

Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

Zasady rozegrania zawodów:

Zawody rozegrane zostaną wg. regulaminu uzupełniającego XV i XVI rundy Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej CC, natomiast zawodników biorących udział w Pucharze Dolnego Śląska będzie obowiązywał regulamin Pucharu. Podział na klasy w dziale [ Info dla zawodników ]

Zabezpieczenie zawodów:
Zapewniamy profesjonalne zabezpieczenie medyczno – ratunkowe zawodów w postaci 3 karetek pogotowia medycznego oraz grupy ratunkowej GOPR.

Biuro:

Biuro zawodów czynne będzie w sobotę i niedzielę od godz. 7:00 w głównym holu Centrum Handlowego VICTORIA.
Dokładna rozpiska czasowa znajduje się w dziale: [ HARMONOGRAM ]

Opłaty:

Wpisowe za zawody wynosi:
100 zł za 1 dzień (sobota lub niedziela)
170 zł za 2 dni
25 zł – ubezpieczenie dla osób nieposiadających ważnej polisy NW
50 zł - badanie lekarskie dla osób nieposiadających książeczki zdrowia

Wszystkie opłaty będą pobierane jednorazowo w biurze zawodów WSM Chełmiec.